חשיפה אישית: תוכנות תפריט עליון

כתבתי לא מעט בבלוג על תוכנות תפריט עליון (Menu Bar Applications). הגיע הזמן לעשות קצת סדר, ולחשוף את התוכנות המאכלסות את התפריט העליון במק שלי: חלק מהתוכנות הן תוכנות תפריט עליון מובהקות (כל פעילותן מתבצעת דרך התפריט), אחרות הן נציגות של תוכנות גדולות יותר המאפשרות גישה מהירה דרך התפריט העליון.

תמונה: התפריט העליון של המק שלי.

iStat Menus: תוכנה המספקת נתונים על המק שלכם: טמפרטורה, מהירות מאווררים, אחוזי שימוש במעבד / זיכרון ועוד. הגרסה שמותקנת אצלי (2) היא ישנה – מהתקופה שהתוכנה הייתה חינמית. כיום התוכנה נמצאת בגרסה 3, והיא בתשלום (16$). פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן). ניתן למצוא גם תחליפים חינמיים, אחד מהם הוא iStat Pro: ווידג'ט (Widget) חינמי שמספק את אותם נתונים, אבל בדשבורד (Dashboard).

MobileMe: שרות הסנכרון / גיבוי של אפל. על Mobile Me כתבתי כאן. עוד פרטים אתם יכולים למצוא באתר השרות.

Caffeine: תוכנה חינמית שמונעת מהמק שלכם לישון (במידה וקבעתם בהעדפות המערכת זמן שינה). אני משתמשת בה בתור כפתור שינה (פוסט בנושא). את התוכנה אתם יכולים להוריד מאתר התוכנה (כאן), או מהאפסטור למק (כאן).

Choosy: תוסף מערכת המאפשר לבחור את הדפדפן בו ייפתח לינק חיצוני. על Choosy כתבתי כאן (מאז התוכנה עברה את שלב הבטא והיא בתשלום – $12). עוד פרטים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן). אם אתם מחפשים תחליף חינמי אתם יכולים לבדוק את Choose Wisely (כתבתי עליה כאן).

Evernote: שרות סנכרון המאפשר לכם לסנכרן: טקסטים, דפי אינטרנט, תמונות וכו'. על אברנוט כתבתי רבות (לדוגמא: כאן). פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן).

Translator Free: תוכנה חינמית המאפשרת לתרגם מילים ע"י גרירתם לאייקון התוכנה בתפריט העליון. על התוכנה כתבתי כאן. פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן).

Pastebot Sync: תוכנה המאפשרת להעביר אוביקטים מהאייפון למק (ולהפך). התוכנה חינמית למק, אבל גרסת האייפון היא בתשלום. על Pastebot כתבתי (כאן). פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן).

ClipMenu: תוכנה חינמית שמרחיבה את יכולות הקליפוברד של המק. על התוכנה כתבתי כאן. פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן).

Apptivate: תוכנה המאפשרת ליצור קיצורי מקשים להזנקת תוכנות ועוד. על Apptivate כתבתי כאן. פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר התוכנה (כאן).

Desktoday: תוכנה המאפשרת לנקות את הדסקטופ במהירות. על Desktoday כתבתי כאן (ממש לא מזמן). את התוכנה אתם יכולים להוריד מהאפסטור למק (כאן).

Dropbox: שרות סנכרון המאפשר לסנכרן קבצים (תומך בכל מערכות ההפעלה המובילות). על דרופבוקס כתבתי רבות, הפעם האחרונה הייתה כאן. פרטים נוספים אתם יכולים למצוא באתר של דרופבוקס (כאן).

Twitter למק: תוכנת הטוויטר הרשמית למק (לשעבר Tweetie). התוכנה חינמית, ניתן להוריד אותה מהאפסטור למק (כאן).

LittleSnapper: תוכנה לנהול צילומי מסך. התוכנה נמכרת רק באפסטור למק (כאן), אבל ניתן להוריד גרסת נסיון מאתר התוכנה (כאן).

Boxcar: תוכנת התראות למק ו-iOS. התוכנה קיימת כבר כמעט שנתיים למכשירי iOS, גרסת המק היא חדשה ועדיין בבטא. התוכנה מספקת התראות בדחיפה (Push Notification) מרשתות חברתיות, רסס, מייל ועוד (רשימה מלאה אתם יכולים למצוא כאן). אני בודקת את Boxcar בימים האחרונים (עדיין אין לי מסקנות נחרצות). ניתן להוריד את Boxcar למק מאתר התוכנה (כאן).

3 תגובות בנושא “חשיפה אישית: תוכנות תפריט עליון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s