תחקיר מיוחד: Lion: תוכנות מסך מלא

תוכנות מסך מלא (full-screen apps), באופן לא מפתיע, הן תוכנות המציגות את תכולתן במסך מלא. בנוסף, תוכנות הנמצאות במצב מסך מלא יוצרות אוטומטית ספייס (Space) נפרד לעצמן – דבר המאפשר ניווט קל ונוח בין התוכנות הפתוחות במערכת.

איך עוברים למסך מלא
לתוכנות התומכות במצב מסך מלא ישנו כפתור בצורת חץ כפול – בצידו הימני העליון של החלון. הקלקה על הכפתור תפעיל / תכבה את מצב מסך מלא. כשאתם במצב מסך מלא, מעבר עם סמן העכבר מעל החלק העליון של התוכנה יחשוף את כפתור המסך המלא.

צילום מסך: כפתור מסך מלא.

ניווט בין תוכנות מסך מלא
מכיון שתוכנות הנמצאות במצב מסך מלא הן בעצם סוג של ספייס, המעבר בינהן נעשה באותה צורה:

מחווה:
גרירת שלוש אצבעות על הטראקפד ימינה / שמאלה תוביל אתכם לספייס / תוכנה במסך מלא הבא/ה בתור.

קיצור מקשים:
Control פלוס חץ ימני / שמאלי.

בנוסף, ניתן לדפדף בתוכנות מסך מלא דרך Mission Control.

הצגת ה-Dock בתוכנות מסך מלא
בתור ברירת מחדל, ה-Dock לא מוצג בזמן שהתוכנה נמצאת במצב מסך מלא. אבל, עם קצת מאמץ, אפשר להציג את ה-Dock ע"י ניווט העכבר לקצה של ה-Dock (אם ה-Dock ממוקם בתחתית המסך, הקצה הוא תחתית המסך), ולאחר מכן משיכת עכבר נוספת לכיוון קצה המסך.

תוכנות התומכות במסך מלא
בשלב זה מדובר בעיקר בתוכנות של אפל: מייל (Mail), אייקאל (iCal), ספארי (Safari), אייטיונס (iTunes), פוטו בוט (Photo Booth), פריויו (Preview), טרמינל (Terminal), קוויקטיים (Quicktime) ועוד. ישנן גם תוכנות צד שלישי התומכות במסך מלא, Gigaom מציין חמש תוכנות בולטות (כאן). חשוב לציין, התמיכה במסך מלא צריכה להגיע מתוך התוכנה עצמה, אבל, אם אתם רוצים להכריח תוכנות לא תומכות לרוץ במצב מסך מלא, osxdaily מציע לכם לנסות את Maximizer (לא בדקתי בעצמי, אני מאמינה שכדאי לחכות לתמיכה טבעית).

חשוב לציין
האפשרות להציג תוכנות במסך מלא הייתה קיימת גם במערכות קודמות. גרסת ה-Lion של מסך מלא הופכת תוכנות הנמצאות במצב מסך מלא לספייס נפרד (דבר שלא היה קיים במערכות קודמות).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s